My diary --- kasiuniaaa9222 portal

Najwieksza paczka śpiewników.
Kilka tysiecy polskich i zagraniznych utworów.
Niektóre śpiewniki zawierają chwyty gitarowe


Mój śpiewnik.doc
SDM_spiewnik.pdf
spiewnik gitarowy tlove.pdf
spiewnik PW.pdf
Spiewnik Szanty.doc
spiewnik.szanty.art.pl.txt
SPIEWNIK___SZANTY__TEKSTY_P.pdf
SPIEWNIK___TOM_3__PIOSENKI_.PDF
SPIEWNIK___TOM_I_POLSKI_ROC.PDF
SPIEWNIK_ROCK.PDF
spiewnik-rozne.doc
Spiewnik-Szanty2.doc
śpiewnik rokowy.doc
śpiewnik_gitarowy(1).doc
wywrota-gitara-zagraniczne.pdf


Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/135199283/teksty_spiewniki_byKrauzak.rar Download bez limitówPaczka 15 śpiewników

Kilka tysiecy polskich i zagraniznych utworów.
Niektóre śpiewniki zawierają chwyty gitarowe

Mój śpiewnik.doc
SDM_spiewnik.pdf
spiewnik gitarowy tlove.pdf
spiewnik PW.pdf
Spiewnik Szanty.doc
spiewnik.szanty.art.pl.txt
SPIEWNIK___SZANTY__TEKSTY_P.pdf
SPIEWNIK___TOM_3__PIOSENKI_.PDF
SPIEWNIK___TOM_I_POLSKI_ROC.PDF
SPIEWNIK_ROCK.PDF
spiewnik-rozne.doc
Spiewnik-Szanty2.doc
śpiewnik rokowy.doc
śpiewnik_gitarowy(1).doc
wywrota-gitara-zagraniczne.pdf

http://rapidshare.com/files/135199283/teksty_spiewniki_byKrauzak.rarPrędzej czy później musimy wrócić do tego tematu. W końcu nie wypada żeby jedyny tekst jaki znamy to były "Elektryczne gitary- dzieci" Wstępną listę piosenek już mamy, małą, ale na początek wystarczy, teraz trzeba znaleźć teksty- wraz z dobrymi chwytami gitarowymi:)

    lwołosatki Pocztówka z Beskidu llBieszczackie reaggae llBieszczadzki rajd tego ni ma llModlitwa harcerska llWolna Grupa Bukowina - Pejzaże Harasymowiczowskie llW Górach Jest Wszystko Co Kocham llAndrzej Wierzbicki - Beskid llDom o zielonych progach - W lesie listopadowym llsdm -miedzy nami tyle sniegu llBieszczadzki trakt" llWolna Grupa Bukowina - Bez słów llbartne llStare Dobre Małżeństwo - Jest Już Za późno, Nie Jest Za późno llPieśń Pożegnalna llPiosenka o butach rajdowych llczarny blues o czwartej nad ranem llLilijka llWehikuł czasu llWhisky llCzerwony Tulipan - Jedyne co mam llBieszczackie Anioły llBieszczadzki rajd llMajster Bieda llCzarny chleb i czarna kawa llBallada o św Mikołaju llBieszczadzki trakt llopadły mgły llGór mi mało llZ nim będziesz szczęśliwsza llMAJKA! llhiszpańskie dziewczyny llPiła tango llDzieci l

Jeśli czegoś brakuje- piszcie:) Jeśli ktoś chce się czegoś podjąć- piszcie:DZgodnie z ustaleniami w czwartek umieszczę w przyszłym tygodniu listę piosenek ( same tytuły), które wybrała Ewa i ja , proszę wtedy o przejrzenie tej listy i dopisanie tytułów piosenek, które uważacie ,że powinny się znaleźć w naszym śpiewniku. Proszę o podawanie tylko tytułów, autora tekstu i melodii ( ewentualnie pierwsze słowa piosenki jeżeli tytuł jest małomówiący ) w formie
1.
2.
3. itd

Drugi temat: proszę o deklarację osób , które chcą pomóc przy redakcji śpiewnika.
Jest to czynność nie absorbująca zbytnio bo rozciągnięta w czasie - natomiast bardzo pożądana ponieważ im więcej oczu tym mniej błędów.
Proszę o deklarację typu:
1. mogę się zająć tylko korektą
2. mogę się zająć redakcją komputerową
3. mogę się zająć doborem i redakcją chwytów gitarowych
4. mogę się zająć pozyskaniem reklam
itd.
Celem naszym jest wydanie ładnego i funkcjonalnego śpiewnika w ilości minimum 500 sztuk, w terminie nie poźniejszym niż lipiec 2008. Jeżeli się zaangażuje więcej osób myślę, że można myśleć o marcu 2008.

PozdrowionkaCzytam po lebkach i bez zrozumienia, ale czytam. I za kazdym razem jak trafiam na "Alberte" to mi w glowie spiewa taki stary blues (lece z pamieci, a pamiec po trzydziestu latach zawodna jest, tylko melodii nie zapomnialam):

Alberto, rozpusc wlosy swe, Alberto, rozpusc wlosy swe,
ty jestes, wiesz przeciez, najpiekniejsza na swiecie,
gdy rozpuscisz, gdy rozpuscisz wlosy swe.

Alberto, czemu kryjesz twarz, Alberto, czemu kryjesz twarz,
dostaniesz ode mnie zloty pierscien i perle,
wiec dlaczego przede mna kryjesz twarz?

Alberto, nie mysl o mnie zle, Alberto, nie mysl o mnie zle,
dostaniesz konika i ?(tra la la)
tylko nie mysl juz o mnie, nie mysl zle.

Kto do tego napisal polskie slowa nie mam pojecia. Kto to spiewal poza moim kolega przy studenckim ognisku, tez nie mam pojecia. Moj studencki spiewnik z chwytami gitarowymi, uzupelniany przez cale studia, zostal mi skradziony przez pewna paskudna niby-kolezanke i nigdy go nie odzyskalam (a zaplacilabym gore zlota za niego). Teremi, moze ty to kiedys slyszalas?

Jesien spadla na nas z nagla, jeszcze przedwczoraj bylo zielono, a dzis juz zloto-czerwono, i rzesko o lekko zamglonym, chlodnym poranku. A jeszcze dziesiec dni temu pelnia lata, spokojne jezioro, wspaniala woda do plywania. Plaza z cieplutkim piaskiem. Popatrzcie, to plaza w Harbert w stanie Michigan, nad jeziorem Michigan, czy nie wyglada znajomo?" />Witajcie
Jako, że mam coraz mniej czasu na prowdzenie strony i chciałbym, żeby dalej się rozwijała, poszukuję kogoś do opracowania piosenek do śpiewnika.
Teksty piosenek piszcie w wordzie, lub innym edytorze, w formatach obsługiwanych przez open office czcionką "courier new" (Ważne, powinna to być czcionka o stałej szerokości).
Chwyty gitarowe piszemy NAD tekstem piosenek., na przykład:

">C G
Lalalalalala

lub w ostateczności OBOK tekstu:

">Lalalalala CG
Gotowe pliki przesyłajcie mi na maila, a ja umieszczę je na stronie.
Niestety nie mam czasu na wklepywanie wielu piosenek, ale jak kilka osób zrobi po trochę, to nazbieramy imponujący zbiór." />Witam, mam kilka pytań, nie wiedziałem, gdzie założyć temat więc zrobiłem to tu:) Chodzi mi o to, że.. Chciałbym napisać własny poradnik w pdf.. Byłby to poradnik lub śpiewnik gitarowy.. Posiadam sporą ilość tabulatur gitarowych do utworów, które sam rozczytałem i jestem pewien, że tych tabów nie ma na necie, chyba że sam je tam wrzuciłem.. i tu moje pytanie, gdybym chciał zrobić coś jakby tekst piosenki z chwytami do ogniska lub opcjonalnie taby na 2 gitary to czy to nie będzie nielegalne jak jakiś tekst użyje np z teksty.org? Czy mam gdzieś zamieścić taką informacje lub poinformować ekipe danej strony? I jak się wykupuje prawa do takiego poradnika.. Nie chciałbym żeby ktoś po prostu bez podstawnie przywłaszczył sobie te taby czy coś bo troche nad nimi siedziałem i chciałbym miec satysfakcje z tego, że inni na ich podstawie się uczą utworów:) Czy powinienem się zgłosić do ZAIKS? Ktoś już robił coś podobnego i może mi odpowiedzieć na pytania?" />
">Obecnie dysponuję gitarą na składzie (od niedawna) miał być klasyk, ale wychodzi że jest akustyk. Tzn. w gwarancji pisze że klasyczna, ale ma nylonowe struny, jest całkiem spora itd. więc podpada mi pod akustyk. Kamerton skołuję, kostkę raczej też, ale można grać palcami, nie? Myślicie żeby zmienić struny na metalowe? Bo niby klasyczna... Gwarancja tak mówi (tak, tak, źle podszedłem do zakupu...).
Według mnie kupiłeś klasyka... Gitary klasyczne są sprzedawane z nylonowymi strunami. Czasem akustyczne też, ale bardzo rzadko. Nigdy na odwrót (a w każdym razie ja się nigdy z tym nie spotkałam).

Stroić możesz też do programów komputerowych. Np. GuitarPRO3 albo jakiś nowszy. Odczytuje on też tabulatury zapisane w formacie chyba .gp3 o ile pamiętam.

Co do tabulatur to na początek polecam Nirvanę. Proste bicie, łatwe chwyty. W sam raz na kilka pierwszych utworów. No i szanty Poszukaj chwytów do szant i kup jakiś śpiewnik lub książkę z akordami.

I brońcie bogowie nie dawaj innych strun. Możesz kupić nowe, dobrać sobie odpowiednie do stylu gry, ale nie dawaj metalowych do klasyka! Zabijesz tę gitarę nim się nią nacieszysz.