My diary --- kasiuniaaa9222 portal

Najwieksza paczka śpiewników.
Kilka tysiecy polskich i zagraniznych utworów.
Niektóre śpiewniki zawierają chwyty gitarowe


Mój śpiewnik.doc
SDM_spiewnik.pdf
spiewnik gitarowy tlove.pdf
spiewnik PW.pdf
Spiewnik Szanty.doc
spiewnik.szanty.art.pl.txt
SPIEWNIK___SZANTY__TEKSTY_P.pdf
SPIEWNIK___TOM_3__PIOSENKI_.PDF
SPIEWNIK___TOM_I_POLSKI_ROC.PDF
SPIEWNIK_ROCK.PDF
spiewnik-rozne.doc
Spiewnik-Szanty2.doc
śpiewnik rokowy.doc
śpiewnik_gitarowy(1).doc
wywrota-gitara-zagraniczne.pdf


Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/135199283/teksty_spiewniki_byKrauzak.rar Download bez limitówPaczka 15 śpiewników

Kilka tysiecy polskich i zagraniznych utworów.
Niektóre śpiewniki zawierają chwyty gitarowe

Mój śpiewnik.doc
SDM_spiewnik.pdf
spiewnik gitarowy tlove.pdf
spiewnik PW.pdf
Spiewnik Szanty.doc
spiewnik.szanty.art.pl.txt
SPIEWNIK___SZANTY__TEKSTY_P.pdf
SPIEWNIK___TOM_3__PIOSENKI_.PDF
SPIEWNIK___TOM_I_POLSKI_ROC.PDF
SPIEWNIK_ROCK.PDF
spiewnik-rozne.doc
Spiewnik-Szanty2.doc
śpiewnik rokowy.doc
śpiewnik_gitarowy(1).doc
wywrota-gitara-zagraniczne.pdf

http://rapidshare.com/files/135199283/teksty_spiewniki_byKrauzak.rarPrędzej czy później musimy wrócić do tego tematu. W końcu nie wypada żeby jedyny tekst jaki znamy to były "Elektryczne gitary- dzieci" Wstępną listę piosenek już mamy, małą, ale na początek wystarczy, teraz trzeba znaleźć teksty- wraz z dobrymi chwytami gitarowymi:)

    lwołosatki Pocztówka z Beskidu llBieszczackie reaggae llBieszczadzki rajd tego ni ma llModlitwa harcerska llWolna Grupa Bukowina - Pejzaże Harasymowiczowskie llW Górach Jest Wszystko Co Kocham llAndrzej Wierzbicki - Beskid llDom o zielonych progach - W lesie listopadowym llsdm -miedzy nami tyle sniegu llBieszczadzki trakt" llWolna Grupa Bukowina - Bez słów llbartne llStare Dobre Małżeństwo - Jest Już Za późno, Nie Jest Za późno llPieśń Pożegnalna llPiosenka o butach rajdowych llczarny blues o czwartej nad ranem llLilijka llWehikuł czasu llWhisky llCzerwony Tulipan - Jedyne co mam llBieszczackie Anioły llBieszczadzki rajd llMajster Bieda llCzarny chleb i czarna kawa llBallada o św Mikołaju llBieszczadzki trakt llopadły mgły llGór mi mało llZ nim będziesz szczęśliwsza llMAJKA! llhiszpańskie dziewczyny llPiła tango llDzieci l

Jeśli czegoś brakuje- piszcie:) Jeśli ktoś chce się czegoś podjąć- piszcie:D" />Gram na gitarze od 5 lat w szkole muzycznej...i nie wiem, czy Ty chcesz grać chwytami czy klasycznie, po prostu pojedynczymi strunami...

Jeśli chwytami to nie problem...kup sobie śpiewnik, a każdym śpiewniku z tyłu są wszystkie chwyty...później musisz je po mału rozpracowywać...

Jeśli klasycznie, tak jak ja, to już trochę gorzej. Musisz nauczyć się nazw poszczególnych strun... Jeśli masz znajomego, który to umie, może mógłby Ci troszkę pomóc? Pożyczyć jakąś książkę dla początkujących...Ja taką mam, której nie używam..." />Powiedzmy że gram na instrumencie. No ja miałem też nie zbyt łatwe początki. Nie były one spowodowane nieznajomością chwytów, bólem palców, itd tylko brakiem czasu. Do gitary siadałem zależnie od tego jak mi się nudziło. Jestem samoukiem. Prez 2,5 lat nie mogłem znaleźć sobie żadnej piosenki(łatwej) do grania. Gdy dostałem pierwszy śpiewnik to już sam się nauczyłem grać. I teraz na dzień dzisiejszy potrafiłbym zagrać ok. 30 piosenek i 3 muzyczki bez tekstu.
Tak więc muszisz mieć dużo czasu!
Dużo samozaparcia!
Być wystrzymałym na ból!
P.s.
Zapisz sie do harcerstwa to sie szybko nauczysz. Może ja nie chodze, ale duża część granych przezemnie to harcerskie, szanty, biesiadne(niektóre zaj...trudne ale przejdą).
A i strony podaje
http://www.chords.pl/ (trzeba sie zalogować!)
jak chcesz chwyty to se w Google wpisz "chwyty" i ci wyszuka.
NarqaJa mam w planach przyjechać pierwszego

O, właśnie. Czy jest tu ktoś, kto gra w RPG? Co do punktu programu... mogłabym poprowadzić jakąś sesję lub małego LARPa, ale najpierw musiałoby się znaleźć kilka osób, które wiedzą o co chodzi, lub chcą się tego nauczyć.
Będzie fajnie! Mogę przynieść swój śpiewnik z chwytami. Gitary nie wezmę z powodów logistycznych (łapię stopa w trójce).Czytam po lebkach i bez zrozumienia, ale czytam. I za kazdym razem jak trafiam na "Alberte" to mi w glowie spiewa taki stary blues (lece z pamieci, a pamiec po trzydziestu latach zawodna jest, tylko melodii nie zapomnialam):

Alberto, rozpusc wlosy swe, Alberto, rozpusc wlosy swe,
ty jestes, wiesz przeciez, najpiekniejsza na swiecie,
gdy rozpuscisz, gdy rozpuscisz wlosy swe.

Alberto, czemu kryjesz twarz, Alberto, czemu kryjesz twarz,
dostaniesz ode mnie zloty pierscien i perle,
wiec dlaczego przede mna kryjesz twarz?

Alberto, nie mysl o mnie zle, Alberto, nie mysl o mnie zle,
dostaniesz konika i ?(tra la la)
tylko nie mysl juz o mnie, nie mysl zle.

Kto do tego napisal polskie slowa nie mam pojecia. Kto to spiewal poza moim kolega przy studenckim ognisku, tez nie mam pojecia. Moj studencki spiewnik z chwytami gitarowymi, uzupelniany przez cale studia, zostal mi skradziony przez pewna paskudna niby-kolezanke i nigdy go nie odzyskalam (a zaplacilabym gore zlota za niego). Teremi, moze ty to kiedys slyszalas?

Jesien spadla na nas z nagla, jeszcze przedwczoraj bylo zielono, a dzis juz zloto-czerwono, i rzesko o lekko zamglonym, chlodnym poranku. A jeszcze dziesiec dni temu pelnia lata, spokojne jezioro, wspaniala woda do plywania. Plaza z cieplutkim piaskiem. Popatrzcie, to plaza w Harbert w stanie Michigan, nad jeziorem Michigan, czy nie wyglada znajomo?" />Witajcie
Jako, że mam coraz mniej czasu na prowdzenie strony i chciałbym, żeby dalej się rozwijała, poszukuję kogoś do opracowania piosenek do śpiewnika.
Teksty piosenek piszcie w wordzie, lub innym edytorze, w formatach obsługiwanych przez open office czcionką "courier new" (Ważne, powinna to być czcionka o stałej szerokości).
Chwyty gitarowe piszemy NAD tekstem piosenek., na przykład:

">C G
Lalalalalala

lub w ostateczności OBOK tekstu:

">Lalalalala CG
Gotowe pliki przesyłajcie mi na maila, a ja umieszczę je na stronie.
Niestety nie mam czasu na wklepywanie wielu piosenek, ale jak kilka osób zrobi po trochę, to nazbieramy imponujący zbiór.Tak się zastanawiam, czy gracie na gitarze ku chwale Bożej?

Ja w wolnej chwili opracowuję na gitarę chwyty do pieśni ze śpiewnika K ADS oraz również do innych. Tak sobie pomyślałem, że można by tu podzielić się z innymi chwytami na gitarę do tych pieśni, które gramy i śpiewamy wspólnie.

Co wy na to?

Dam przykład tego, jak to widzę. Piszę tekst utworu wraz z linkiem do niego, aby każdy mógł się zapoznać z linią melodyczną. Do tego wstawiam chwyty oraz tabulaturę.


PROWADŹ MNIE

link - http://maranatha.pl/spiewnik/49-nabozen ... 4-130.html

(C) Pro - (Cadd9) wadź (a7) mnie (d) sprawie - (d7) dliwą (G6) drogą (G7) Twą

(e) Spraw, (e7) bym ro - (a7) zu - (e7/A) miał (Fmaj7) dzie - (G6) ła (C) Twe

(C) Dzięki, że (F) Pa - (C) nie, Boże (G) jesteś

Tyś (e) moją u - (a7) ciecz - (e7/A) ką, po - (Fmaj7) ko - (G6) jem (C) mym


tabulatura:

E 0-0- 1-1- 0-1- 3-0- 0-0- 0-x- x-
H 1-3- 3-1- 3-3- 0-3- 1-3- 1-3- 1-
G 0-0- 2-2- 0-0- 0-0- 0-0- 2-4- 0-
D 2-2- 0-0- 0-0- 2-2- 2-2- 3-5- 2-
A 3-0- 0-0- x-x- 2-2- 0-0- 3-5- 3-
E x-x- x-x- x-x- x-x- x-x- x-x- x-" />Witam, mam kilka pytań, nie wiedziałem, gdzie założyć temat więc zrobiłem to tu:) Chodzi mi o to, że.. Chciałbym napisać własny poradnik w pdf.. Byłby to poradnik lub śpiewnik gitarowy.. Posiadam sporą ilość tabulatur gitarowych do utworów, które sam rozczytałem i jestem pewien, że tych tabów nie ma na necie, chyba że sam je tam wrzuciłem.. i tu moje pytanie, gdybym chciał zrobić coś jakby tekst piosenki z chwytami do ogniska lub opcjonalnie taby na 2 gitary to czy to nie będzie nielegalne jak jakiś tekst użyje np z teksty.org? Czy mam gdzieś zamieścić taką informacje lub poinformować ekipe danej strony? I jak się wykupuje prawa do takiego poradnika.. Nie chciałbym żeby ktoś po prostu bez podstawnie przywłaszczył sobie te taby czy coś bo troche nad nimi siedziałem i chciałbym miec satysfakcje z tego, że inni na ich podstawie się uczą utworów:) Czy powinienem się zgłosić do ZAIKS? Ktoś już robił coś podobnego i może mi odpowiedzieć na pytania?