My diary --- kasiuniaaa9222 portal

Wiadomo ze ostroznosc jest wysoce wskazana.

Moze warto zaczac poszukiwania od polskiego urzedu pracy? Firma w ktorej pracuje przeprowadzala rekrutacje w Polsce. Normalnie oferta w urzedzie pracy. (ja sie dostalem 'bocznymi drzwiami', tu sie przydaja znajomi).


Mieszkam w miasteczku gdzie o Polaka nieomal latwiej niz o Anglika (szczegolnie na zakupach to uderza, jak z kazdej strony slyszysz polski jezyk). Jestesmy lubiani. Przynajmniej nie spotkalem sie z niczym odmiennym. Uwaza sie nas tu za procowitych (no kto by pomyslal).W kwietniu nieznacznie spadło bezrobocie. Z badań resortu pracy wynika, że stopa bezrobocia wynosi obecnie 11 procent i w porównaniu z marcem spadła o 0,2 pkt proc. Z danych ministerstwa wynika, że bez pracy w Polsce pozostaje ponad milion siedemset tysięcy osób.

Względny spadek bezrobocia odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w świętokrzyskim, lubelskim i zachodniopomorskim.

Minister pracy Jolanta Fedak tłumaczy, że spadek bezrobocia możemy wiązać między innymi z rozpoczęciem prac sezonowych na przykład w budownictwie, leśnictwie oraz turystyce.

Liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w zeszłym miesiącu wyniosła 92 tysiące i w porównaniu z marcem spadła o 2,2 tys.

Minister Fedak poinformowała poza tym, że w zeszłym roku o 10 procent zmniejszyła się liczba osób długotrwale pozostających bez pracy.To ja dorzucę swoje 3 grosze:) jeżeli ktoś bardzo chciałby wyrobić sobie kategorie C i nie pozwalają mu na to fundusze to warto przejść się do urzędu gminy lub miasta gdzie można uzyskać informacje lub skierowanie na bezpłatny kurs i egzamin sponsorowany przez gminę i unie europejską. Jedyne co wymagają to bycie zarejestrowanym jako bezrobotnym i dobre chęci. Dodatkowo Prawo jazdy za darmo można uzyskać zgłaszając się w urzędzie pracy lub skorzystać z ofert prywatnych firm np. http://www.schenker....node_17445.html (to jest przykład podobne oferty widziałem w UPS i w DHL)
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że pomimo tego ze można dostać prace i za darmo wyrobić sobie kategorie C, c+E oraz wszystkie potrzebne uprawnienia na przewozy towarów to chętnych jest jak na lekarstwo.Nie dziękuję żeby nie zapeszać
Ale masz rację, najważniejsze to się dostać. Dla tego chcę się dobrze poinformować żeby nie skopać sobie sprawy.
Myślę że szanse są dobre. Ofertę pracy mam, znam angielski i francuski, karany nie byłem...Myślę że wszystko będzie w rękach kanadyjskiego urzędu pracy. Oby wydali pozytywną decyzję...Gdy Rose weszła do wielkiego gmachu biura poczuła się nieswojo. Nigdy nie lubiła urzędów. Gdy zielonooka urzędniczka podała jej listę ofert pracy dziewczyna zasmuciła się. Skończyła liceum, chciała iść na studia, jednak choroba matki zmusiła ją do rzadkiego wychodzenia z domu przez co na studia nie poszła, a teraz nie wie co mogła by wybrać z długiej listy ofert pracy z których większość potrzebuje kwalifikacji. Jednak Rose nie dala za wygraną! Znalazła ofertę która była dobrze płatna a jednocześnie mógłby ją wykonywać każdy. W urzędzie dziewczyna zostawiła taki formularz i poszła do hotelu.

Imię i Nazwisko: Rose Bucater
Adres zamieszkania: Przebiśniegów 6
Wiek: 24 lata
Zainteresowania: Prawo, sztuka, książki
Zawód: BRAK
Posada, której chcecie się podjąć: Kelnerka pizzeria "Olopizza"